Naujienų pranešimas: Vokiški „Zender“ superautomobiliai: 300 km/val. greitis kėlė nerimą italams 1983-aisiais
(Rubrika: Naujovės)
Paskelbė admin
Tuesday 12 November 2013 - 11:27:17Prieš jūsų akis – „Zender Vision 3“. Hansas-Albertas Zenderis buvo automobilių kūrėjas, kuris dar 1980 metais turėjo šešių transporto priemonių idėjas. Šis modelis pasaulį išvydo panašiu metu, kaip ir legendinis „Ferrari F40“, bet liko tik prototipu.

H.A.Zenderis mėgo eksperimentuoti su stiklo audiniu. Jis pradėjo nuo įmantrių sėdynių gamybos, toliau tęsė arkų išplėtimas ir galiausiai – visa nestandartinių detalių gamyba, kuri tuo metu buvo didžiulė sensacija Vokietijoje. Vis dėlto, kaip ir daugelis kitų, jis norėjo sukurti savo automobilį.

Pirmasis automobilis buvo paruoštas dar 1983 metais – „Vision 1S“ debiutavo Frankfurto parodoje.


Po dviejų metų, buvo pristatytas „Vision 2“, kurio galinis „difuzorius“ atrodė lygiai taip pat, kaip vėliau išleisto „Jaguar XJ220“. Galiausiai, 1986 metais pasaulis išvydo „Vision 3C“ Ženevos automobilių parodoje ir dar po metų „Vision 3“, kuriame buvo sumontuotas 5.,6 litro darbinio tūrio, V8 agregatas, pasiskolintas iš „Mercedes-Benz“ ir turintis apie 300 arklio galių.

VIDEO: „Zender Vision 3“ superautomobilis
Galingiausiam H.A.Zenderio automobiliui buvo panaudoti „Audi” agregatai ir 1989 metais jis pristatė „Fact 4 Biturbo“ gaminį, kuriame buvo panaudotas anglies pluošto kėbulas. Automobilis turėjo 3,6 litro darbinio tūrio variklį, kuris išvystė 440 AG ir leido „Fact 4 Biturbo“ įsibėgėti iki 313 km/val Šio automobilio kabrioleto versija buvo paskutinis Zenderio projektas.

Vokiečiai nėra patys geriausi superautomobilių gamintojai pasaulyje. „Mercedes-Benz“ pagamino SLS, po to, kai išmoko to iš „Mclaren SLR“. „Audi“ nusipirko „Lamborghini“ ir galiausiai pristatė pigesnį „Gallardo“, pavadintą R8, o BMW prieš daugiau nei trisdešimt metų iškeliavo pas italus gaminti M1, tačiau tuo jų superautomobilių istorija ir baigėsi.


Ši naujiena yra iš svetainės ..::MinTvida::.. Automobilių servisas
( http://www.autoneta.xe.lt/news.php?extend.29 )