..::MinTvida::.. Automobilių servisas
   
 
Latest Comments
[naujiena] Parduodama septyniolika metų gaminta „Lamborghini Countach“ kopija
Parašė admin on 29 Oct : 11:18
geras aparatas, reikia ir mum toki pradet gamint

[naujiena] Laikas bėga 1980 m. „Mercedes-Benz 300D“ nenaudai. Kaip atlaikyti rūdžių ataką?
Parašė admin on 23 Oct : 00:56
spaklius spaklius ir kaip nauja

[naujiena] Laikas bėga 1980 m. „Mercedes-Benz 300D“ nenaudai. Kaip atlaikyti rūdžių ataką?
Parašė admin on 22 Sep : 00:43
mersas lieka mersu, sitas modelis yra niekam tikes [more ...]


Pokalbiai
Jūs turite prisijungti, jei norite skelbti žinutes. Užsiregistruoti galite čia


bullet admin
18 Mar : 13:14
Geros darbo dienos visiems
bullet admin
26 Jan : 15:41
Dalyvaukite forumuose, klauskite ir mes padesime
bullet admin
19 Dec : 00:17
Turite klausimu? Klauskite mūsų

Partneriai

Automobilių transportavimas

VISĄ PARĄ


8 683 88899NaNo Radijas Automobiliu supirkimas
Lietuva GT
VPSnet.lt
TopHost.lt

FaceBook

Latest Forum Posts
Išsiųsta admin
Vairuokite užtikrintai! Automobilio valdymo ekstre[more ...]
01 Jul : 14:27

Išsiųsta admin
„MOTOTOJA moterų vairavimo meistriškumo čempionata[more ...]
01 Jul : 14:23

Išsiųsta admin

10 Apr : 12:47

Išsiųsta ignacio5
daug juokėsi :) [more ...]
06 Mar : 12:02

Išsiųsta admin
Ne vienam Lietuvos vairuotojui nerimą sukėlė nesen[more ...]
29 Jan : 12:17

Išsiųsta sajunga
Žiemą vairuotojai susiduria su bendra problema – a[more ...]
28 Jan : 14:16

Išsiųsta admin

27 Jan : 15:13

Išsiųsta sajunga
Kontaktai:Vardas: Del BMWKontaktinis telefonas: +3[more ...]
26 Jan : 23:08

Išsiųsta admin
Parduodu espace 93-94 varikli 2.2 benzinas 79kw ka[more ...]
22 Jan : 13:45

Išsiųsta admin

19 Dec : 00:26


Mokate pinigus už tai, kad servisas priima senas jūsų padangas? Be reikalo – atiduokite jas už dyką
Read/Post Comment: 0 sukurti pdf šiai naujienai Spausdinti
 


Nauja tvarka, įsigaliojusi 2013 m. sausio 1 d., įpareigoja servisus nemokamai priimti senas padangas – ne tik jomis prekiaujančias, bet ir montavimo paslaugas teikiančias įmones. Visgi mažieji automobilių servisai linkę pamiršti apie šią prievolę ir papildomai apmokestina klientus. Ne vienas automobilininkas, nežinodamas apie šią naujovę, papildomai pakloja po 10-12 litų už teisę senomis padangomis atsikratyti dirbtuvėse.


Privalo priimti ne tik padangas

Kaip 15min.lt informavo aplinkos ministerijos atliekų valdymo skyriaus vedėja Raminta Radavičienė, automobilių servisai nemokamai privalo priimti ne tik automobilių padangas, bet ir panaudotą alyvą, amortizatorius.

„Jei jie tas atliekas grąžintų vartotojui, tai būtų įstatymo pažeidimas. Išimtis taikoma tik tiems gaminiams, kurie dar tinkami pakartotiniam naudojimui“, – pasakojo ministerijos atstovė.

Anot R.Radavičienės, servisų atstovams, kurie sako, kad neprivalo priimti senas padangas, vertėtų duoti nuorodą į atliekų tvarkymo įstatymo straipsnį. Jis įsigaliojo nuo 2013 m. sausio 1 d.

Naudotų priima daugiau nei parduoda naujų

„Melgos“ vadovas Erlandas Gintneris pasiguodė, kad, mokant padangų utilizavimu užsiimančioms įmonėms ir naudojant jų išgabenimui savo darbo jėgą, ši prievolė tampa labai brangi. Kompanijos išlaidos padangų utilizavimui per metus siekia 90 tūkst. Lt arba maždaug 2 Lt už vienetą.

Anot E.Gintnerio, iš kliento nebūtinai priimama tik tiek senų padangų, kiek jis pirko naujų. „Neskaičiuojame tų centų. Jei kažkas ir palieka daugiau padangų, per daug nesukame dėl to galvos. Jei keturias keičia, o susiradęs papildomai garaže mums nori palikti šešias, negi pradėsime aiškinti, kad taip negalima. Jau nebesismulkiname“, – patikino jis.

Savo ruožtu „Egzotikos“ atstovai skelbia nemokamai priimantys padangas ir iš klientų, kuriems suteikiamos montavimo-balansavimo paslaugas.

„Mielai priimame padangas utilizavimui ir iš klientų, kuriems suteikiame montavimo-balansavimo paslaugas, nes utilizavimo kaštai mūsų dydžio kompanijai yra nereikšmingo dydžio, o švarios pamiškės ir paupiai suteikia gerokai daugiau džiaugsmo“, – komentavo „Egzotikos“ padalinio Vilniuje vadovas Marius Adomaitis.


Vieni bijo skundų, kiti ima mokestį

Kalbinti didžiųjų automobilių servisų meistrai pažymėjo, kad žmonės jau priprato nemokamai atiduoti naudotas padangas. O, neturėdami tokios galimybės greičiausiai užverstų juos skundais.

„Išlaidos juntamos, bet, bendrai vertinant, nėra tokios jau skausmingos verslui“, – sakė automobilių serviso Vilniuje meistras Linas Krivickas.

Mažieji automobilių servisai į darbų sąmatą įtraukia papildomą utilizavimo mokestį. Dėl to padangų keitimas klientams gali pabrangti nuo 2,5 iki 5 Lt už vienetą. 15minlt žurnalistas pernai, dar neįsigaliojus naujajai tvarkai, permontuodamas naujas padangas, viename Vilniaus autoservise už teisę atsikratyti senomis primokėjo po 3 Lt už padangą

Nelegalūs verslininkai – nekontroliuojami

R.Radavičienės teigimu, gamintojai yra įpareigoti surinkti senas padangas iš automobilių servisų. Todėl esą nėra reikalo įtraukti utilizavimo mokesčio į paslaugų kainą. Anot jos, įkurta nauja padangų importuotojų organizacija užsiims vien tik senų padangų surinkimu ir utilizavimu.

„Automobilių servisai turi registruotis specialiame sąraše tam, kad gamintojai žinotų, iš kur reikia paimti atliekas“, – kalbėjo ji.

Saraše nefigūruoja nelegalaus verslo atstovai – mažieji garažai. Anot R.Radavičienės, su jais kovojama įvairiais metodais, tačiau tai vis dar yra didžiulė problema.
Posted by admin on Wednesday 06 November 2013 - 00:41:21

 
 

 
This site is MinTvida - Automobiliu servisas Užkūrė ir Tiuningavo: Admin | Tinklalapis: Mintvida.lt 2014-2015 | MinTvida